Zamienniki perfum, a oryginały. Porównanie

Zamienniki perfum, a oryginały. Porównanie

Zamienniki bądź odpowiedniki oryginalnych perfum nie są tym samym co podróbki, które można kupić w dużych ilościach od handlarzy oraz na serwisach aukcyjnych. Charakteryzują się tym, że są wykonywane na podstawie udostępnionej przez pierwotnego producenta perfum receptury, która zapewnia jej bardzo zbliżone właściwości zapachowe. Niemała liczba znanych marek decyduje się na linearne propozycje oryginału oraz zamiennika.

Wysoka jakość zapachu w niższej cenie

Jednym z czynników, który często decyduje o kupnie odpowiednika perfum oryginalnych, jest ich cena. Może znacznie różnić się od flakonika zakupionego w drogerii. Nie pozostaje to bez wpływu na nutę zapachową obecną w zamiennikach. Producenci zazwyczaj koncentrują się na tym, aby była możliwie jak najpodobniejsza do oryginalnej. Często są identycznie i równie bogate, co pierwowzór. Część z nich jednak charakteryzują się tym, że są mniej głębokie i nie rozwijają się. Dzięki temu może to odpowiadać osobom, które szukają trwalszych zapachów, które nie zmieniają się podczas noszenia na ciele i ubraniach. 

Podobieństwo projektu opakowania

Drugą charakterystyczną cechą zamienników jest to, że sprzedawane są w opakowaniach często do złudzenia przypominających oryginały, co pozwala określić jaki pierwowzór stanowił inspirację dla danej nuty. W wyniku tego może delikatnie różnić się np. kształt flakonu czy kolorystyka opakowania, dzięki temu zamiennik z powodzeniem może zostać ustawiony na półeczce z kosmetykami, skutecznie udając oryginalne perfumy firmy, która kojarzy się z luksusem.

Zapachy bezpieczne dla ludzkiej skóry

To, co jest szczególnie ważne podczas wyboru oryginalnych zapachów, to ich przebadanie pod kątem alergicznym. Wbrew powszechnym opiniom zamienniki perfum są również poddawane testom na prawdopodobieństwo wywoływania alergii itp. i w związku z tym są w pełni bezpieczne dla osoby, która decyduje się kupić dany preparat. Jest to tym bardziej kuszące, że cena za oryginał oraz odpowiednik może być nawet dziesięciokrotnie niższa. Dzięki temu możemy mieć zapach porównywalnie bogaty i zróżnicowany jak oryginał bez konieczności przeznaczania na niego dużych środków i zasilania uznanych na świecie koncernów.