Francuskie perfumy 

Francuskie perfumy to synonim klasy i ponadczasowego szyku. Sekret ich wyjątkowości tkwi w przemyślanej kompozycji zapachów, złożonej w dużej mierze z surowców naturalnych i ekstraktów roślin wysiewanych na ogromną skalę w rejonie Prowansji i Lazurowego Wybrzeża. Ich największe uprawy jeszcze niedawno znajdowały się w niewielkiej miejscowości Grasse, okrzykniętej światową stolicą produkcji perfum. Słynie ona z zapierających dech w piersiach pól lawendy, a także z pięknie pachnącego jaśminu, róż, kwiatów pomarańczy oraz mimoz.
W naszej ofercie znajdą Państwo lane perfumy wzorowane na największych francuskich producentach. W sprzedaży mamy ekskluzywne kolekcje zarówno dla Niej, jak i dla Niego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą listą zapachów. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do Pastwa dyspozycji.

Składniki francuskich perfum

Kompozycje zapachowe francuskich perfum są dokładnie przemyślane. W ich skład wchodzi często jaśmin, lawenda oraz róża, zarówno w odmianie stulistnej, jak i damasceńskiej. Jednak oprócz olejów i ekstraktów z roślin perfumy francuskie bardzo często wzbogacane są także o składniki pochodzenia zwierzęcego. Doskonałym przykładem jest tu piżmo, które ze względu na swoją intrygującą nutę uznawane jest przez niektórych wręcz za afrodyzjak. Niegdyś zapach ten był nieodzownym elementem komnat królewskich.