Zapachy szyprowe

Zapachy szyprowe to najmniejsza grupa perfum, tworzonych głównie na bazie wyciągów z mchu dębowego, olejku cisowego i żywicy z dodatkiem bergamotki i róży. Z tak różnorodnych składników powstają unikatowe kompozycje zarówno dla kobiet, jak i  dla mężczyzn. W ramach naszych usług produkujemy wody perfumowane inspirowane zapachami szyprowymi znanych marek. Sprzedajemy je w ilościach hurtowych firmom zajmującym się ich dalszą dystrybucją pod logo własnej marki.
Tworzone przez nas kompozycje dzielą się na następujące podgrupy:
szyprowo-skórzaną,
aromatyczno-szyprową,
cytrusowo-szyprową,
owocowo-szyprową,
kwiatowo-szyprową.
W ramach współpracy Mandoco pomaga dystrybutorom z wypuszczeniem zapachu na rynek. Zaopatrzymy Państwa w butelki z atomizerami do perfum oraz zapewnimy wsparcie przy dokumentacji produktu kosmetycznego. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Geneza zapachów szyprowych

Geneza zapachów szyprowych tkwi we francuskim słowie „Chypre”, oznaczającym Cypr. Francois Coty, jeden z najlepszych perfumiarzy żyjący na przełomie XIX i XX w., określił tą nazwą elegancką kompozycję stworzoną na bazie roślin pochodzących z tej śródziemnomorskiej wyspy. Znajdowały się wśród nich m.in. cytrusy, mech dębowy, labdanum i paczula. Perfumy wzmocnione  były dodatkowo piżmem. Jednak unikatowa linia Chypre szybko stała się inspiracją dla innych perfumiarzy, przez co na rynku pojawiło się wiele kompozycji o podobnej nucie.  Doprowadziło to do wyodrębnienia się nowej grupy perfum o ciężkim, zmysłowym zapachu, określonej właśnie mianem zapachów szyprowych.