Zapachy cytrusowe

Zapachy cytrusowe, zwane również zielonymi, to jedna z najstarszych grup perfum zarówno damskich, jak i męskich. Charakteryzuje ją świeżość i lekkość, których źródłem są owoce takie jak cytryny, limonki, pomarańcze, melony, grejpfruty czy bergamotki. Z ich skórek, liści lub kwiatów pozyskiwane są olejki eteryczne, konkrety i absoluty. Składniki te można znaleźć w naszych wodach perfumowanych, inspirowanych zapachami największych marek.
Zapachy cytrusowe mają także swoje podgrupy:
cytrusowo-kwiatowa, 
szyprowo-cytrusowa,
drzewno-cytrusowa,
aromatyczno-cytrusowe,
pikantno-cytrusowa.
W ramach naszej oferty cytrusowe wody perfumowane  sprzedajemy w opakowaniach zbiorczych (1-20 l). Po przelaniu ich we flakony wyposażone w atomizery do perfum mogą je Państwo sprzedawać na mililitry pod własną marką. Oferujemy pełne wsparcie przy kompletowaniu wymaganej w tym celu dokumentacji.

Zapachy na bazie olejku neroli

Jednym z najpopularniejszych składników kompozycji cytrusowych jest olejek neroli pozyskiwany z białych kwiatów drzewa gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium), rosnącego dziko w rejonie zachodnich Indii i wschodniej Afryki. W celach perfumeryjnych wykorzystywany był już w czasach średniowiecza, jednak prawdziwy okres świetności przeżył na przełomie XVII i XVIII w., kiedy to zachwycona jego zapachem Marie Anne de La Tremoille przyczyniła się do jego rozpowszechnienia wśród włoskiej ludności. Księżna Bracciano i księżniczka Neroli, małego miasteczka leżącego w pobliżu Rzymu, przedestylowała kwiat gorzkiej pomarańczy i wyprodukowała esencję o silnym, świeżym i nieco uwodzicielskim aromacie. Nazwa olejku została nadana właśnie na jej cześć. Obecnie można go znaleźć w linii Neroli Portofino Toma Forda czy serii Mugler Cologne.