Popularne perfumy męskie. Przegląd ofertowy

Popularne perfumy męskie. Przegląd ofertowy

Męskie perfumy są z reguły o wiele mniej drażliwym tematem w dyskusjach niż perfumy damskie. Trudno znaleźć w Internecie spory o to, które męskie zapachy są najlepsze. Tymczasem w przypadku perfum damskich, takie przekomarzania ciągną się w nieskończoność. A jednak świat męskich zapachów rozwija się coraz bardziej dynamicznie.

Absolutną klasyką perfum, zarówno męskich, jak i damskich, są marki pochodzące z Francji. Szczególnie Paryż jest w tej kwestii miastem uprzywilejowanym, ponieważ jako światowa stolica mody, siłą rzeczy staje się również mekką miłośników zapachów, które są na czasie. Jednak francuskie perfumy to nie tylko to, co może być aktualnie modne. To również klasyczne i ponadczasowe zapachy znanych marek. Wiele osób uważa, że właśnie takie są najlepsze.

Projektanci zapachów na całym świecie zwracają uwagę na Francję. Powstają liczne serie inspirowane najbardziej popularnymi perfumami. To właśnie po tym, jak zapachy inspirują innych, można poznać ich prawdziwe znaczenie.

Męskie perfumy z najwyższej półki

Jeszcze kilkanaście lat temu męskie perfumy znanych marek stanowiły ułamek produkcji. Każdy producent starał się przygotować kilka zapachów jednak dominowały sportowe dezodoranty i wody kolońskie. Dopiero ostatnia dekada wiele zmieniła w tej kwestii, ponieważ powstaje coraz więcej męskich zapachów na każdą okazję.

W przypadku perfum męskich do światowej czołówki należą takie marki jak Calvin Klein, Hugo Boss, Yves Saint – Laurent, Armani oraz Lacoste. Produkują zarówno klasyczne wersje najbardziej udanych produktów, jak i nowe zapachy, stworzone z myślą o bieżących sezonach. Takie perfumy, jak Euphoria Men, Boss Bottled, Y, Emporio Armani i Lacoste możemy znaleźć w każdej popularnej perfumerii.

Jednak Francja to nie tylko najbardziej znane marki. Często zdarza się, że wśród najpopularniejszych zapachów pojawiają się perfumy nowych i młodych marek, pragnących dopiero wybić się na rynku. Taka sytuacja sprawia, że nawet najbardziej popularne francuskie firmy nie mogą się czuć bezpiecznie. Konkurencja jest ogromna, nowe marki stosują często nowoczesne metody marketingowe, dzięki czemu są w stanie dotrzeć do ludzi młodszych, którzy dopiero wybierają ulubione perfumy. Dla mało znanych producentów to ogromna szansa.  Obecnie do najpopularniejszych męskich zapachów zaliczamy również: 1 Milion (Paco Rabanne), Bad Boy (Carolina Hererra), Encre Noire (Lalique), czy Chrome (Azzaro). Część z nich to nazwy o dość krótkim stażu na rynku, jednak sprzedające się w ogromnych ilościach na całym świecie.