Idealnie dopasowane perfumy to nieodłączny element każdej eleganckiej kobiety. Wszyscy przecież lubią pięknie pachnieć i roztaczać wokół siebie delikatną woń swojej ulubionej kompozycji zapachowej. Wokół perfum krąży jednak wiele opinii i choć większość z nich może być zgodna z prawdą, niektóre okazują się niepotrzebnie powielanymi mitami. W poniższym artykule rozwiewamy te najczęściej powtarzane!
Kawa neutralizuje zapachy wąchanych perfum
Choć wąchanie kawy pomiędzy sprawdzaniem kolejnych zapachów w perfumerii jest dziś standardem, w rzeczywistości niczemu to nie służy. Receptory człowieka nie oczyszczają się w ten sposób, a intensywny zapach kawy jest kolejnym, który dociera do Twoich zmysłów. W konsekwencji, zamiast „resetowania” węchu, dodajesz sobie do istniejącej już mieszanki kolejny zapach. Znacznie skuteczniejsze jest pooddychanie świeżym powietrzem i testowanie maksymalnie trzech kompozycji naraz.
Jakość perfum lanych
Wokół perfum lanych również krąży wiele mitów, a szczególnie krzywdzący jest ten związany z ich rzekomo niską jakością. W rzeczywistości producenci zamienników perfum używają takich samych składników i wysokiej jakości utrwalaczy, co oryginalne marki. Duża różnica w cenie nie jest więc związana z ich trwałością czy intensywnością, a opakowaniem oraz działaniami marketingowymi, na które znani producenci przeznaczają ogromne kwoty.
Im więcej perfum na skórze, tym trwalszy zapach
Wielu osobom wydaje się, że jeśli wyleją mnóstwo perfum na skórę, to dłużej się one na niej utrzymają. Rzeczywiście będą pachniały intensywniej na początku (często aż za bardzo), jednak ich trwałość zależy od innych czynników. Jeśli chcesz wpłynąć na to, jak długo zachowasz na sobie zapach perfum, zadbaj przede wszystkim o stan swojej skóry – powinna być ona zawsze odpowiednio nawilżona. Wówczas olejki znacznie lepiej będą się na niej rozwijać i utrzymywać.
Pamiętaj też, by nie używać perfum, które są długo po dacie ważności. Wbrew kolejnej krążącej opinii, perfumy jak najbardziej mogą ulegać przeterminowaniu, przez co tracą swoje zapachowe właściwości.