Ile zapach perfum mówi o człowieku?

Ile zapach perfum mówi o człowieku?

Wybór perfum jest kwestią niezwykle indywidualną. Większość osób ma bowiem swoje ulubione zapachy, których szuka w kompozycjach i lubi nosić na co dzień. Wybierane perfumy w dużej mierze opisują ich osobowość, temperament i charakter. Inne nuty będą przecież wyczuwalne w ulubionych perfumach ekstrawertyków, a inne u osób nieśmiałych, bardziej skrytych. Odpowiadamy więc na pytanie, ile zapach perfum mówi o człowieku!

Zapachy świeże lub bardziej wytrawne

Zapachy świeże są zazwyczaj wizytówką osób niezwykle radosnych, które z optymizmem i otwartością podchodzą zarówno do życia, jak i innych ludzi. Kompozycje takie często towarzyszą także duszom towarzystwa, którym nigdy nie kończy się energia i w każdym miejscu są w stanie znaleźć sobie nowych przyjaciół. Wśród nut używanych przez osoby z tak mocnym charakterem znajdą się:

  • nuty morskie,
  • lekkie nuty drzewne,
  • rozmaite owoce (np. jagody, kiwi, czarna porzeczka, cytrusy, wiśnia).

Co więcej, nuty bardziej wytrawne często wybierają osoby niczym nieskrępowane i wolne, które cenią sobie swoją niezależność oraz lubią wychodzić poza ramy utartych schematów.

Zapachy słodkie i cięższe

Francuskie perfumy występują ponadto w słodkiej lub nieco cięższej, intensywniejszej wersji. Takie kompozycje również mają wiele zwolenniczek, jednak najczęściej wybierane są przez osoby o delikatniejszym temperamencie. Kobiety, które lubią słodkie nuty kwiatowe, są często romantyczkami, marzycielkami. Wanilia czy lukrecja są natomiast preferowane przez osoby pełne dziewczęcego uroku.

Za ciężkimi zapachami często przepadają artyści, którzy wykorzystują je, by szukać w sobie natchnienia, tworząc swoje wspaniałe dzieła. Pamiętaj przy tym, że powyższy schemat nie musi dotyczyć wszystkich. Każda osoba jest bowiem inna i ma swój własny gust, w zgodzie z którym dobiera ulubione kompozycje zapachowe.