Czy perfumy mogą wpływać na emocje?

Czy perfumy mogą wpływać na emocje?

Wybór perfum to rzecz niezwykle indywidualna. Każdy z nas ma bowiem swoje ulubione nuty oraz rodzaje kompozycji, których chętnie używa na co dzień. Co więcej, wiele osób posiada w swojej kolekcji kilka różnych perfum, dobierając je w zależności od okazji czy też aktualnego nastroju. Zapachy mogą mieć bowiem duży wpływ na to, jak się czujesz. W jaki sposób oddziałują one na emocje? Sprawdźmy w artykule!

Perfumy dodające pewności siebie

Nie od dziś wiadomo, że zapachy mogą skutecznie wpływać na samopoczucie. Wiele osób za pomocą pięknych perfum dodaje sobie pewności siebie, używając starannie dopracowanych kompozycji np. przed pierwszą randką czy ważnym spotkaniem w pracy. Wówczas dla kobiet wspaniale sprawdzają się słodko-kwiatowe kompozycje oraz zapachy bazujące na wanilii, które dodają kobiecości i wdzięku.

Unoszący się wokół delikatny zapach może też stanowić zastrzyk ożywiającej, pozytywnej energii. Jeśli szukasz w perfumach orzeźwienia, postaw na nuty cytrusowe, które są lekkie i wspaniale sprawdzą się np. podczas letnich, męczących upałów. Dobrej jakości francuskie perfumy sprawdzą się przy każdej okazji, gwarantując Ci wyśmienity nastrój.

Zapachy relaksujące i uspokajające

Warto pamiętać, że perfumy nie służą wyłącznie dodawaniu animuszu, charyzmy czy zmysłowości osobie, która je nosi. Zapachy mogą też mieć działanie kojące i uspokajające – idealne po długim, stresującym czy męczącym dniu w pracy. Jeśli szukasz sposobu na relaks, cierpisz na bezsenność czy spadki nastroju, kompozycje z jaśminem lub lawendą sprawdzą się dla Ciebie idealnie. Nuty te działają rozluźniająco, pomagają łagodzić stany lękowe i wprowadzają w lepszy humor. Co więcej, mogą pomóc Ci się skoncentrować, dzięki czemu łatwiej skupisz swoje myśli na przyjemnych aspektach i odpoczniesz.