Jakie perfumy lubią mężczyźni u kobiet?

Jakie perfumy lubią mężczyźni u kobiet?

Wybór perfum jest kwestią niezwykle indywidualną i zależy od wielu czynników. Każdy ma bowiem swoje ulubione nuty i połączenia, a także sytuacje, w których używa określonych kompozycji. Co więcej, preferencje kobiet często znacznie różnią się od męskich. Jeśli więc chcesz się komuś spodobać, warto najpierw dokładnie poznać jego gusta. Jakie perfumy lubią u kobiet mężczyźni? Odpowiadamy na to pytanie w artykule!

Subtelne i kobiece

Przede wszystkim warto pamiętać, że mężczyźni nie przepadają za zbyt mocnymi i duszącymi perfumami na kobietach. Ciężkie aromaty, choć niejednokrotnie bardzo piękne, nie są zbyt uwodzicielskie – mogą wręcz onieśmielać, a co bardziej wrażliwych przyprawiać o ból głowy. Zapach może być wyrazisty, jednak ważne jest, by nie był zbyt mocny. Powinien być subtelny i lekki, dzięki czemu doda Ci kobiecego uroku.

Ogromne znaczenie ma również umiar. Nawet najdelikatniejsze perfumy użyte w nadmiernej ilości będą zbyt intensywne. Używane aromaty natomiast powinny być wyczuwalne, lecz jednocześnie łączyć się z naturalnym zapachem kobiety. Wówczas stworzą najpiękniejsze kompozycje, które tak przyciągają mężczyzn.

Słodkie i kwiatowe

Akordy, które są szczególnie doceniane przez mężczyzn i które producenci wód perfumowanych chętnie umieszczają w kompozycjach damskich, to nuty kwiatowe. Są one lekkie i bardzo kobiece, a także świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji. Spośród nich warto wymienić:

  • lilię,
  • orchideę,
  • jaśmin,
  • białe kwiaty,
  • kwiat pomarańczy.

Ponadto panowie lubią też zapach ciepłego piżma, które dodaje kompozycji nieco zwierzęcego charakteru. Świetnie sprawdza się dla nich również słodka wanilia, która – choć wyrazista – fantastycznie podkreśla kobiecy charakter. Pamiętaj jednak, że noszone perfumy muszą podobać się również Tobie. Czując się w nich piękna i pewna siebie, zdobędziesz uwagę każdego.