Jak rozpylać perfumy, aby zapach pozostał intensywny jak najdłużej?

Jak rozpylać perfumy, aby zapach pozostał intensywny jak najdłużej?

Aplikacja perfum na skórę wydaje się czynnością niezwykle prostą i oczywistą. W rzeczywistości od sposobu rozpylania zapachu zależy jego intensywność i wielogodzinna trwałość. Wystarczy jednak pamiętać o kilku prostych zasadach, które sprawią, że używane kompozycje będą utrzymywać się na Twojej skórze bardzo długo. Jak zatem należy rozpylać perfumy, by ich zapach pozostał intensywny jak najdłużej? Odpowiadamy w artykule.

Miejsce aplikacji perfum

Przede wszystkim istotne jest miejsce na ciele, na które aplikowany jest zapach. Perfumy najlepiej utrzymują się w punktach, w których naczynia krwionośne znajdują się płytko pod skórą, zapewniając jej ciepło. Są to więc takie miejsca, jak szyja, przeguby dłoni, skronie, dekolt, kark oraz zgięcia łokci i kolan. Dobrą praktyką jest też rozpylanie perfum na ubraniu i włosach, które doskonale chłoną zapachy i sprawią, że będą one wokół Ciebie wyczuwalne znacznie dłużej.

Sposób aplikacji perfum

Gdy wybierzesz już swoje ulubione miejsce, na które chcesz rozpylić zapach, pamiętaj, by robić to we właściwy sposób. Butelka perfumeryjna powinna znajdować się w odległości ok. 10-20 cm od ciała, by aplikowany zapach równomiernie pokrył skórę. Pamiętaj też, by absolutnie nie rozcierać naniesionych perfum! Jest to bardzo niekorzystna praktyka, która sprawia, że zapach zbyt szybko się utlenia, stając się płaski i mniej intensywny. Zamiast tego perfumy powinny samoczynnie wchłaniać się w skórę.

Odpowiednie przygotowanie skóry

Nie najmniej ważnym czynnikiem jest też właściwe przygotowanie skóry do aplikacji zapachu. Ciało powinno być odpowiednio nawilżone, gdyż wysuszony naskórek nie utrzyma długo zapachu na swojej powierzchni, a nuty zawarte w perfumach nie rozwiną się na nim dość intensywnie. Produkowane przez skórę sebum doskonale łączy się z zapachami i eksponuje je w odpowiedni sposób. Natłuszczona olejkiem, balsamem czy kremem skóra będzie więc pachnieć najpiękniej, dzięki czemu wystarczą dwa-trzy psiknięcia, by zapach unosił się wokół niej przez długi czas.