Dominujące zapachy perfum lanych na okres wakacyjny

Dominujące zapachy perfum lanych na okres wakacyjny

W ofercie producentów perfum lanych znajdziesz zarówno cięższe, jak i lżejsze zapachy, które możesz z łatwością dopasować do wielu okazji oraz konkretnych pór roku. Zbliżające się wielkimi krokami lato upomina się o wybór kompozycji, które nadają się na upalną pogodę i nie przytłoczą swoją intensywnością. Jakie są więc dominujące zapachy perfum lanych, które sprawdzą się w okresie wakacyjnym? Odpowiadamy!

Lekkie i świeże

Niezależnie od tego, jakich kompozycji używasz na co dzień, gorące lato wymusza stosowanie konkretnych zapachów. Powinny być one lekkie i świeże, niezbyt intensywne. Zbyt mocne, słodkie czy ciężkie nuty zapachowe, wzmocnione dodatkowo wysokimi temperaturami i promieniowaniem słonecznym, mogą szybciej się rozwijać na rozgrzanej skórze oraz mieć przytłaczający efekt.

Co więcej, duży upał potrafi mocno zmęczyć, dlatego noszone perfumy powinny dodawać energii i orzeźwiać, a jednocześnie wpisywać się w swobodny, zwiewny, letni styl. Świetnym rozwiązaniem na lato jest również korzystanie z mgiełek do ciała, które nie tylko przyjemnie schłodzą Twoją skórę, ale też zapewnią jej bardzo subtelny, delikatnie wyczuwalny zapach.

Jakie nuty zapachowe wybrać?

Nuty zapachowe wybierane na wakacje nie mogą być ciężkie i duszące. Zamiast tego powinny kojarzyć się ze spacerami w delikatnej morskiej bryzie, świeżymi owocami zerwanymi prosto z drzewa lub wędrówką po lesie czy górach. W zapachach polecanych na wakacje producenci francuskich perfum lanych wykorzystują głównie nuty zapachowe:

  • morskie (sól morska, lilie wodne, algi, calone),
  • cytrusowo-owocowe (mandarynka, trawa cytrynowe, limonka, pomarańcza, bergamotka),
  • ziołowe (bazylia, herbata, mięta),
  • szyprowe (ziemne, chłodne zapachy).

Egzamin mogą świetnie zdać także lekkie nuty kwiatowe, takie jak kwiat pomarańczy, które nie przytłaczają swoją intensywnością. Sprawdzą się one szczególnie dla osób, które lubią słodkie, romantyczne zapachy, a z kompozycjami opartymi na mocnych kwiatach czy wanilii musiały rozstać się na te kilka letnich miesięcy.