Dobór zapachów perfum męskich w zależności od osobowości

Dobór zapachów perfum męskich w zależności od osobowości

Dobór zapachów perfum to wyjątkowo indywidualna kwestia. Każdy ma bowiem swoje własne upodobania, ulubione nuty zapachowe i ich połączenia. Źle dopasowane perfumy mogą u niektórych powodować ból głowy czy nawet mdłości. Poszukując idealnie dopasowanych perfum męskich, warto więc kierować się kilkoma zasadami. Zapachy można również dobierać w zależności od konkretnych cech osobowości oraz stylu życia. Jak to zrobić? Odpowiadamy.

Poznaj różne nuty zapachowe i testuj

Choć dzisiejsi producenci perfum prześcigają się w swoich wyjątkowych kompozycjach, istnieją nuty zapachowe, które są najczęściej spotykane w zapachach męskich. Spośród nich należy wymienić przede wszystkim nuty skórzane, ziołowe, orientalne i drzewne. Ich połączenia, czasem z dodatkiem słodyczy w postaci wanilii czy odrobiny cytrusowej świeżości, tworzą męskie perfumy, które można dopasować do różnych osobowości, stylu życia czy konkretnych okazji.

Najlepszym sposobem na znalezienie swoich ulubionych kompozycji jest ich testowanie na własnej skórze. Wysokiej jakości francuskie perfumy mogą bowiem inaczej pachnieć na papierku w sklepie oraz kimś innym. Sprawdzenie ich na sobie jest więc najlepszym sposobem na pełne poznanie rozwijającego się z czasem zapachu.

Perfumy męskie a osobowość

Znając nuty zapachowe, można łatwiej dobrać je do konkretnej osobowości oraz stylu życia. Klasyczne męskie perfumy świetnie idą w parze z garniturem czy smokingiem, sprawdzą się więc dla mężczyzn ceniących sobie ponadczasową elegancję i profesjonalizm. Spokojni, skromni panowie najlepiej będą czuć się w delikatnych, neutralnych wręcz nutach zapachowych, które łagodnie wymieszają się z ich naturalnym zapachem i go podkreślą.

Natomiast osoby pewne siebie, które wybijają się z tłumu i lubią ekstrawagancję, powinny pomyśleć nad oryginalniejszymi zapachami. Nuty ostrzejsze, orientalne, bardziej wyraziste czy w nieoczywistych połączeniach podkreślą ich niepowtarzalną osobowość, a jednocześnie pozwolą w pełni wyrazić siebie i swój indywidualny styl.