Perfumy jako jeden z najsilniejszych afrodyzjaków

Perfumy jako jeden z najsilniejszych afrodyzjaków

Używanie pięknych perfum na co dzień przynosi wiele korzyści. Aromaterapia może łagodzić stres, poprawiać nastrój, likwidować zmęczenie i pobudzać do działania. Ponadto cudowny zapach w dużej mierze wpływa na pewność siebie oraz może rozbudzić namiętne uczucia w drugiej osobie. Węch to bowiem bardzo ważny zmysł, który wpływa na wyobraźnię, w związku z czym perfumy są uznawane za wyjątkowo silny afrodyzjak.

Dlaczego perfumy są tak silnym afrodyzjakiem?

Każdy człowiek ma swój unikalny zapach i choć sami go na sobie zazwyczaj nie czujemy, z całą pewnością oddziałuje on na inne osoby. Feromony, czyli molekuły zapachowe, są jednym z czynników odpowiedzialnych za dobieranie się w pary. Wbrew pozorom bowiem rozmaite aromaty silnie zapisują się w pamięci i tworzą bardzo ważny element wielu wspomnień. Wpływają też na uczucia, jakimi darzymy innych ludzi oraz skojarzenia, które są z nimi powiązane.

W związku z tym perfumy stanowią jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. Osoby o pięknym, pociągającym zapachu wydają się znacznie bardziej atrakcyjne, dlatego mnóstwo osób tak chętnie sięga po perfumy. Moc afrodyzjaków jest znana od bardzo dawna – już w starożytności doceniano pobudzające działanie rozmaitych aromatów. Dzisiaj ich wykorzystanie pomaga uwieść drugą osobę oraz rozpalić w niej gorące uczucia.

Jakie nuty zapachowe najbardziej pobudzają zmysły?

Producenci wód perfumowanych doskonale wiedzą, jakie nuty zapachowe wykorzystywać, a także jak je łączyć, by tworzyć najbardziej zmysłowe i pobudzające pożądanie kompozycje. Do aromatów, które są uważane za najsilniejsze afrodyzjaki, zaliczamy:

  • drzewo sandałowe,
  • różę damasceńską,
  • jaśmin,
  • paczulę,
  • ylang-ylang.

Ponadto za zapachy pobudzające zmysły uznawane są też piżmo, ambra oraz skóra. Zwierzęce aromaty w ogromnej mierze działają na wyobraźnię, a jednocześnie wzmacniają naturalną woń, której trudno się wówczas oprzeć.