Jakie zapachy perfum są polecane na okres jesienno/zimowy?

Jakie zapachy perfum są polecane na okres jesienno/zimowy?

Jesień i zima pod naszą szerokością geograficzną to okres, w którym we znaki daje się niewielka ilość słońca, wcześnie zapadająca ciemność oraz przejmujący chłód. Sposobem na poprawę nastroju będzie używanie perfum, które zostaną dobrane tak, by rozgrzewać i dodawać energii, a jednocześnie wiązać się z najważniejszym dla wielu z nas wydarzeniem – czasem Świąt. Dopasowana do preferencji woda perfumowana może uprzyjemnić zarówno okołoświąteczne spotkania i eleganckie wyjścia, jak i zapewnić przyjazną atmosferę podczas chwil spędzonych przed rozpalonym kominkiem.

Tradycyjne nuty zapachowe na jesień i zimę

Zapachy przeznaczone na jesień i zimę powinny być bardziej zdecydowane i mocniejsze niż te, których używamy latem i wiosną. Dobrym wyborem okażą się więc nuty zapachowe oparte na zestawieniach drzewnych – na ogół wspaniale sprawdza się egzotyczny sandał lub cedr. Świetnym pomysłem będą też cięższe perfumy oparte na zapachu piżma. Znakomitym uzupełnieniem dla zapachów drzewnych okażą się nuty cytrusowe, które będą nawiązywać do zapachów nierozerwalnie kojarzących się ze Świętami. Odpowiednie okażą się także mieszanki zapachowe odwołujące się do często używanych przypraw – wanilii, anyżu lub goździków.

Jesień i zima a perfumy nowoczesne

Jednym z coraz popularniejszych trendów związanych z wyborem perfum na okres jesienno-zimowy jest korzystanie z zapachów orientalnych. Pozwalają na „wycieczkę” w odległe oraz egzotyczne miejsca, a jednocześnie dobrze pasują do chłodniejszych i ciemnych dni przełomu roku. Nuty zapachowe tego rodzaju wykorzystują zdecydowaną woń piżma i ambry, a łączone z zapachami lżejszymi takimi jak cytrusy czy przyprawy korzenne albo bardziej ulotnymi kwiatowymi wspaniale pomagają w przełamaniu apatii i uśpienia, dodając witalności.

Jesienno-zimowa klasyka

Jednym z ciekawszych połączeń idealnych na jesień i zimę są perfumy na bazie szypru. Bazują one na zapachach drzewno-balsamicznych przypominających mech. Wypadają świetnie w połączeniu z zapachami lżejszymi – cytrusowo-kwietnymi, a także modną nutą skórzaną.