Czy przepłacamy kupując oryginalne perfumy?

Czy przepłacamy kupując oryginalne perfumy?

Każdy z nas chce pachnieć wyjątkowo, co sprawia, że często sięgamy po drogie i ekskluzywne, markowe perfumy. Jednak coraz więcej osób zastanawia się, czy warto przepłacać za oryginalne produkty, skoro na rynku są również dostępne tańsze zamienniki. Czy faktycznie warto postawić na alternatywę oryginalnych kompozycji w postaci perfum lanych – inspirowanych? Jakie są różnice w jakości i cenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czy warto kupować zamienniki zamiast oryginałów?

Choć każdy z nas ma swoje ulubione perfumy, które uważa za niezastąpione, warto zwrócić uwagę na rosnącą popularność zamienników. Produkty te są bowiem nie tylko atrakcyjne cenowo, ale także oferują zbliżone nuty zapachowe do tych znanych z oryginalnych flakonów.

Zamienniki dostępne są w wielu miejscach – od drogerii, poprzez sklepy internetowe, aż po specjalistyczne punkty sprzedaży. Warto jednak wybierać produkty pochodzące wyłącznie z renomowanych rozlewni zaopatrujących się u najlepszych producentów wód perfumowanych inspirowanych. Dzięki temu zyskasz gwarancję ich wysokiej jakości, trwałości i fantastycznego zapachu.

Wysoka jakość zamienników

Warto zauważyć, że – przeciwnie do tego, co niektórzy sądzą – zamienniki perfum wcale nie oznaczają gorszej jakości. Oczywiście, mogą występować różnice w trwałości zapachu czy intensywności nut zapachowych, jednak coraz częściej producenci dbają o to, by ich produkty były jak najlepszym odzwierciedleniem oryginałów. W przypadku zamienników istotne jest także to, że korzystają one z tych samych składników, co oryginalne perfumy.

Oznacza to, że nuty zapachowe są niezwykle zbliżone. Co istotne, producenci pamiętają też o zachowaniu identycznych proporcji poszczególnych olejków eterycznych i utrwalaczy, co w ogromnej mierze wpływa na wierne oddanie markowego zapachu. Główną przyczyną tak dużej różnicy cenowej pomiędzy oryginalnymi perfumami a ich zamiennikami jest natomiast branding oraz koszty marketingowe. Nie bez znaczenia pozostaję też opakowania, które w przypadku zamienników są eleganckie, ale znacznie skromniejsze.