Atomizer czy korek? Jakie zamknięcie butelek perfumeryjnych wybrać?

Atomizer czy korek? Jakie zamknięcie butelek perfumeryjnych wybrać?

Zwieńczeniem cudownego zapachu zamkniętego w pięknym, zdobionym flakonie jest szczelny atomizer lub wygodny korek. Twórcy perfum oferują przede wszystkim te dwie możliwości, a wybór właściwej jest bardzo istotny w kontekście późniejszego użytkowania perfum. Zwolenników zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania nie brakuje, a każde z nich przejawia swoje wady oraz zalety. Jakie zamknięcie butelek perfumeryjnych wybrać, aby było najbardziej praktyczne?

Flakony z atomizerem i rozpylaczem

Aplikacja perfum za pomocą atomizera z rozpylaczem jest najbardziej popularnym, a jednocześnie bardzo praktycznym rozwiązaniem i znajdziesz je w przypadku większości najmodniejszych perfum. W naszej ofercie posiadamy atomizery do perfum, które pozwalają szybko i wygodnie nanosić pożądaną ilość zapachu na skórę czy ubranie. Zapewniają one również hermetyczne zamknięcie flakonu.

Sprawia to, że trzymane w nim perfumy nie będą z niego wyciekać, nie stracą swojego intensywnego zapachu, a także nie przedostaną się do nich żadne bakterie czy inne zanieczyszczenia. Co więcej, atomizer dozuje niewielką, lecz wystarczającą ilość perfum na skórę, dzięki czemu wystarczą Ci one na bardzo długi czas.

Buteleczki z perfumami zamykane na korek

Butelki perfumeryjne zamykane na korek przemawiają do miłośników perfum swoim klasycznym i kultowym stylem, a także niezwykle kobiecym rytuałem nakładania zapachu na szyję za pomocą korka. Niemniej podczas codziennej aplikacji sposób ten może okazać się dość uciążliwy i zajmować więcej czasu, co nie służy porannemu szykowaniu się do wyjścia do pracy.

Zakończenie w postaci otwieranego przy każdym użyciu korka nie zapewnia hermetycznego zamknięcia, przez co do flakonu każdego dnia wpada dużo powietrza. Przez to perfumy szybko wietrzeją i tracą intensywność swojego dotychczasowego zapachu, co może być odczuwalne szczególnie w przypadku butelek o większych pojemnościach. Biorąc pod uwagę te czynniki, wybór standardowego atomizera wykazuje więcej zalet i jest znacznie praktyczniejszy.